Girne Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne 2022-2023 Akademik Yılında Katılan Öğrenciler Beyaz Önlüklerini Törenle Giydi

Girne Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, Prof. Dr. İlkay Salihoğlu Cumhuriyet Salonunda 22 Kasım Diş Hekimliği Günü’nde düzenlenen törenle beyaz önlüklerini giydi. Beyaz önlük giyme törenine Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rüveyde Bundak, genel sekreter, dekanlar, enstitü müdürleri, meslek yüksekokulu müdürleri, başhekimler, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okunması ile başladı.

Geleceğin diş hekimlerinin ilk kez beyaz önlük giydiği törende, Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu ve Prof. Dr. Serap Çetiner’in konuşmalarını yaptılar.

Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu ,Girne Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin yetkin akademisyen kadrosu, gelişmiş altyapı imkanlarına sahip laboratuvarlar gibi olanaklarla kalite çıtasını sürekli yükseğe çıkardığını , en iyiyi kendine hedef aldığını belirterek Beyaz Önlük Giyme töreninin özel olarak 22 Kasım Diş Hekimliği Gününde yapıldığını ifade etti.

Prof. Dr. İlkay Salihoğlu ve Prof.Dr. Serap Çetiner yaptıkları konuşmalarda Günsel Ailesi’nin Girne Üniversitesi’ne verdiği sürekli desteğin önemine işaret ederek şükranlarını sundular.

Prof. Dr. Serap Çetiner diş hekimliğinin sanat ve bilimin birleştiği çok özel bir meslek olduğunu dile getirdi ve beyaz rengin temizliğin, saflığın ve arınmışlığın sembolü olduğunu vurgulayarak sağlık bilimlerinin ‘ önce zarar verme’ ilkesine atıfta bulundu.

Atatürk ilkelerini benimsemiş, evrensel değerlere sadık hekimler yetiştirmek hedefinde olduklarını kaydeden Prof. Dr. Serap Çetiner, yoğun geçecek öğrenim sürecinde öğrencilere gereken desteği vereceklerini söyleyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmalar yapıldıktan sonra değerli öğretim üyeleri öğrencilere beyaz önlüklerini giydirdi.

Beyaz önlüklerini giyen öğrenciler, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Çetiner’in öncülüğünde toplu olarak ant içti.